Handmade akvarelový skicák

Proč stojí za to vyrobit vlastní?

1) cena: vyrobený skicák velikost A5, 72 stran, pořizovací náklady 70,- vs. koupený skicák podobných parametrů a kvality okolo 350,-. Skicáky jsou mnohonásobně dražší, než koupě samotných akvarelových listů (platí, že větší velikost = levnější cena, proto jsem pro svou výrobu skicáku použila formát A2).

I když použijete drahý 100% bavlněný papír s 300 g/m2, stále budete na ceně výrobku z fabriky. Nicméně na potřeby skicáku stačí i maličko tenčí papír z celulózy. Však je dobré mít jej ozkoušený a vybrat takový, který vám vyhovuje!

2) papír dle mého přání (můžete si listy sami nakombinovat z různých druhů papírů) Pokud nakupujete přes eshopy a nemáte dané produkty osahané, můžete být zděšení, co je za papír ve skicáku použit. To platí zvláště u těch výrazně levnějších.

Vlastnoručně vyrobený skicák zabere 1 – 2 hodiny práce, podle zručnosti a velikosti.
Samotné sešití vazby je jednoduché a pokud si činnost oblíbíte, zjistíte, že už si vlastně nepotřebujete koupit ani album a další podobné vazebné záležitosti, protože si vše spíchnete sami :).  

Použila jsem Akvarelový papír značky Design of Art velikosti A2 a sešila pomocí koptské vazby, při šití je třeba kontrolovat dotažení niti, ať není vazba rozvolněná. (Na youtube jsou české tutoriály na japonskou i koptskou vazbu). Na obálku je lepší použít nějaké tvrdé desky (lepenka). Já v rychlosti ledabyle sáhla po obyčejném tmavším kartonu, ale za chvíli bude vypadat dost opotřebovaně. Taková 2 mm šedá lepenka stojí pár korun.

Cílem skicáku bylo, zbavit se milionu ústřižků pomalovaných akvarelových papírů se vzorníky barev v poličče :).
A máme hotovo. (Nahoře nad skicákem je ručně dělané album k narozeninám pro mého milovaného muže).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *